تفریحی

همه چیز درباره Task Manager ویندوز

Ctrl+Alt+Delete ؛ عملی که روزانه همگی ما بارها انجام میدهیم تا خود را از دست مشکلات پیش آمده برای ویندوز خلاص کنیم. اما آیا تمامی توانایی Task Manager این است؟ Task manager ابزار بسیار سودمندی است که اطلاعاتی درباره برنامه ها و فرایندهای اجرا شده بر روی سیستم و میزان مصرف منابع توسط این برنامه ها و فرایندها ارائه میدهد. از این ابزار بسیاری از مواقع برای عیب یابی سیستم استفاده میشود و این امکان را میدهد تا برنامه های را متوقف و یا اجرا کنیم. در این ترفند قصد داریم به معرفی بخش های مختلف این ابزار بپردازیم.


دو روشی که برای اجرای Task Manager بکار میرود به قرار زیر است :
۱- Right-Click کردن بر روی یک قسمت خالی از Task Bar و انتخاب Task Manager .
2- فشردن سه کلید Ctrl+Shift+Esc (ابتدا Ctrl و Shift را نگاه دارید و سپس Esc را بزنید) یا همون دستور معروف Ctrl+Alt+Del .
در همه سیستمها بعد از اجرای Task Manager باید حداقل سه برگه Applications، Processes و performance نمایش داده شوند.
برگه Applications برنامه های اجرا شده بعد از ورود به سیستم را نمایش میدهد ؛ بسیاری از مواقع که برنامه ای در کار خود دچار مشکل میشود و قادر به پاسخگویی به فرامین شما نیست این پنجره شما را قادر میسازد برنامه را با انتخاب آن و زدن دکمه End Task متوقف کنید.
برگه Processes کلیه فرایندهای اجرا شده را با ذکر کاربر، مقدا مصرف CPU و Memory نمایش میدهد و این قابلیت را داراست تا مقادیر دیگری را نیز نمایش دهد که از منوی View قابل تنظیم است ؛ شاید بسیار پیش آمده که بعد از نصب یک برنامه و درایور جدید متوجه میشوید که سرعت سیستم بصورت قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده است. برای شناسایی مشکل اولین کاری که باید انجام داد مراجعه به این قسمت و اطمینان از این که هیچ فرایندی به غیر از System idle process به طور ثابت مقداری بالاتر از ۸۰ درصد ندارد. اگر با چنین مساله ای برخورد کردید باید حتما آن فرایند بخصوص را خاتمه دهید و مطمئن شوید که بعد از راه اندازی مجدد سیستم آن فرایند بخصوص مجدداً اجرا نمیشود.
برگه Performance بصورت شماتیک تغییرات سیستم را در استفاده از منابعی نظیر CPU و Memory نمایش میدهد.

برای استفاده از اطلاعات ارائه شده در این پنجره استفاده از جدول زیر برای آشنایی با برخی گزینه ها لازم میباشد :

CPU Usage :
درصد زمانی که پردازشگر مشغول به کار است ( ثابت ماندن این مقدار در بالای ۸۰ درصد نشاندهنده ضعف سخت افزار و یا مشکل نرم افزاری است و نیاز به تحقیق و جستجوی بیشتر جهت کشف منبع مشکل است ) .

CPU Usage History :
یک نمای گرافیکی که میزان فعالیت پردازشگر را در طول زمان نشان میدهد.

PF Usage :
مقدار مصرف Page File و یا همان حافظه مجازی بر روی دیسک را نمایش میدهد و اگر مقدار آن به انتها رسیده باشد بهتر است فضای بیشتری به آن اختصاص بدهیم.

PF Usage History :
نموداری که تغییرات در مصرف Page File را نمایش میدهد و تغییرات زیاد این نمودار نشان دهنده نوعی ضعف یا مشکل در قسمتی از سیستم است.

Commit Charge :
مقدار حافظه اختصاص داده شده به برنامه ها و سیستم عامل را نمایش میدهد.

Physical Memory :
مقدار حافظه فیزیکی نصب شده بر روی سیستم ( RAM ) را نمایش میدهد.

Kernel Memory :
مقدار حافظه اختصاص داده شده به هسته سیستم عامل (Kernel) و درایورهای موجود را نمایش میدهد.
مرور زمان و کار با این ابزار بسیار سودمند تعبیه شده در ویندوز شما را هر چه بیشتر با قابلیت های بسیار جالب آن در ردیابی و شناسایی مشکلات آشنا میسازد بنابراین سعی کنید کمی بیشتر به آن توجه کنید

+ نوشته شده در  ساعت 15:35  توسط atus  | 

آموزش ۱۰ نکته مهم برای جلوگیری از پر شدن درایو ها

آموزش ۱۰ نکته مهم برای جلوگیری از پر شدن درایو ها 

 

۱- هنگام پارتیشن بندی فضای کافی با توجه تعداد نرم افزارهایی که میخواهید نصب کنید در نظر بگیرید باید توجه داشته باشید در درایو ویندوز بهتراست همیشه فضااضافی بین یک تا دو گیگابایت خالی باشد.
۲- هنگام نصب برنامه ها مسیری غیراز درایو ویندوز بدهید. بیشتربرنامه های نصب امکان تغییروتعیین محل نصب رادراختیار شما میگذارند.
۳- نکته مهم هنگام نصب اینست که برنامه امکان سفارشی کردن نحوه نصب ( Custom) به شما میدهد. بطور مثال شما میخواهید جهت امور تایپ و نشررومیزی نرم افزار ورد نصب کنید، ولی به سایر موارد مجموعه آفیس نیاز ندارید، با استفاده از امکان سفارشی کردن نصب حجم فایلهای برنامه را کاهش میدهید. باید توجه کنید حتی اگر محل نصب را تغیییر دهید بازهم مقداری اطلاعات روی درایو ویندوز نصب میشود مانند فایلهای -sample کتابخانه ها- اشتراک گذاری برنامه- dll ها و share ها با استفاده از custom تاحدودی نصب این فایلها قابل کنترل است. البته در این امر دقت نمایید بعضی ازاین فایلها جهت استفاده کامل و بهتر از برنامه ها الزامی است.


ب – بعد از پر شدن درایو ویندوز هم میشود از روشهایی برای خالی کردن فضای درایو ویندوز استفاده کرد از جمله موارد زیر:

۴- ساده ترین و از بهترین کارها اینست برنامه هایی دیگر نیاز ندارید و یا تا مدت طولانی بکار نخواهید برد از نصب خارج کنید ( Uninstall).
5- همچنین هنگام نصب یا اجرای بعضی از برنامه های اتوران فایلهای موقتی در پوشه ای بنام Temp واقع در شاخه Windows ایجاد میشود که نیازی به آنها نیست برای پیدا کردن این پوشه میتوانید از امکان Search یا Find ویندوز استفاده کنید فایلهای این پوشه را پاک کنید.

۶- خوب است توجه به وضعیت My Documents کنید اگر لازم ندارید اطلاعات آنرا، پاک یا به درایو دیگری انتقال دهید
۷- کسانی که از اینترنت استفاده میکنند میتوانند بصورت Offline هم صفحاتی راکه از قبل بازدید کرده اند را دوباره ببیند این صفحات در پوشه موقتی بنام Temporary Internet Files ذخیره میشود در صورتی که دیگر نیاز ندارید این پوشه را با استفاده از برنامه Disk Cleanup خالی کنید در ضمن با این برنامه بعضی از فایلهای اضافی دیگر راهم میتوانید از سطح دیسک پاک نمایید.
۸- در ادامه بحث بالا میتوانید پوشه Temporary Internet Files بجای دیگری انتقال دهید روش آن بدین صورت است درپنجره Internet Explorer از منوی Tools دستور Internet Option را اجراکنید سپس روی دکمه Settings کلیک کنید در پنجره بازشده برروی دکمه Move Folder کلیک کرده درایو دلخواه خودرا انتخاب کنید پس از چند لحظه ویندوز راه اندازی دوباره میشود جایجایی انجام شده است.
علاوه روشهای فوق دو روش دیگر هم میتوانید استفاده کنید ولی قبل هرچیز بگویم باید دقت لازم را بنمایید و در صورتی که واقعا احتیاج به فضای بیشتر دارید اقدام به این کار کنید:
۹- تنظیم برنامه بازیابی اطلاعات در ویندوز اکس پی ، مسیر آن بدین شکل است
Start _ all programs _ Accessories _ System Tools _ System Restore
پس اجرا پنجره آغازین این برنامه نمایش داده میشود این نکته برای کسانی که با کار این برنامه آشنا نیستند عرض کنم که درمواقعی ویندوز دچار مشکلی میشود مانند اینکه پس نصب برنامه ای اختلالاتی در ویندوز بوجود میاید میتوانید به وضعیت قبل از نصب آن برنامه برگردیم برای اینکار کافی است در همان پنجره آغازین برنامه در حالی که گزینه پیش فرض یعنی Restore My Computer… فعال است دکمه next را کلیک کنیم در پنجره بعدی شما با یک قسمت تقویم مانند مواجه خواهید شد که با کلیک بر روزهایی که قابل انتخاب هستند شرح مختصری در سمت راست پنجره از کارهایی که در آن روز انجام شده است خواهید دید اگر بر روی دکمه next کلیک کنید پس از مدتی سیستم راه اندازی مجدد خواهد شد و هنگام ورود به ویندوز به پیغام داده شده ok دهید خواهید دید وضعیت ویندوز به حالت آن روزی که انتخاب کرده اید باز گذشته است.
چنین امکانی در ویندوز اکس پی بخاطر اینست که ویندوز همیشه نسخه ای از آخرین وضعیت خودرا در پوشه ای مخفی بنام System Volume Information نگهداری میکند حجم این پوشه میتوانید در پنچره آغازین برنامه یادشده تنظیم نمایید .
روش تغییر حجم این پوشه بدین صورت است که روی گزینه System Restore Settings کلیک کنید. در برگه پیش فرض System Restore درایو مورد نظر خود راانتخاب کنید و سپس روی دکمه Settings کلیک کنید آنگاه اهرم را به سمت کم بکشید. میتوانید در صورت دل خواه برای سایر درایوها هم این کار راانجام دهید.
اگر فکر میکنید هیچ وقت نیازی به بازیابی وضعیت ویندوز ندارید میتوانید در همان برگه نخست گزینه Turn Off System Restore On All Drives را فعال کنید وسپس دکمه Ok را کلیک کنید در این صورت دیگر فضایی برای بازیابی وضعیت در نظر گرفته نمیشود.
۱۰- روش مخاطره آمیز دیگر برای افزایش فضای درایو ویندوز دستکاری در میزان حافظه مجازی سیستم میباشد البته چندان توصیه به اینکار نمیکنم ولی به عنوان یک روش ازآن یاد میکنم. اگر شما حالت نشان دادن فایلهای مخفی فعال کنید در ریشه درایو ویندوز فایل حجیمی بنام Pagefile.sys خواهید دید که در حقیقت همان حافظه مجازی ویندوز است
قابل توجه شما اینکه این حجم بصورت یک فضای سبزرنگ در پنچره برنامه Disk Defragmenter میتوانید ببینید که اغلب بصورت یک تیکه و غیرقابل جابجایی است.
برای آنهایی که نمدانند حافظه مجازی چیست باید بگویم تمامی کارها و فعل و انفعالاتی که ویندوز انجام میدهد که احتیاج به حافظه داشته باشد از حافظه رم استفاده میکند ولی گاهی وقتها میزان حافظه رم کافی نمیباشد مانند هنگام کار با فایلهای حجیم گرافیکی ، در این صورت ویندوز از حافظه مجازی استفاده میکند بدین لحاظ برای سیستمهایی که از رم کمی برخوردار هستند جنبه حیاتی این نوع حافظه دارد ولی در رایانه هایی که از رم خوب و کافی برخوردار هستند میتواند این حجم حافظه مجازی را کم کرد ، بااین وجود بهتر است همیشه مفدار مناسبی را در نظر گرفت
روش تغییر حافظه مجازی سیستم بدین صورت است که ابتدا روی My Computer راست کلیک میکنیم سپس دستور Properties اجرا میکنیم در پنجره باز شده برگه Advanced را فعال میکنیم در قسمت Performance روی دکمه settings کلیک میکنیم در پنجره بازشده برگه Advanced را فعال میکنیم. در پایین پنجره قسمت Virtual Memory روی دکمه Change کلیک میکنیم در پنجره باز شده درایو ویندوز را انتخاب و در قسمت Custom Size عددی را به عنوان حافظه مجازی نصب شدهSize Initial وارد میکنیم مثلا ۳۰۰ سایر قسمتها را لازم نیست دست بزنید حال روی دکمه Set کلیک کنید و سرانجام روی Ok کلیک کنید. کار تمام است. البته اگر مقدار حافظه مجازی صفر بگیرید کلا این فایل از روی دیسک حذف میشود و شما دیگر آن فضای سبز رنگ در Disk Defragmenter را نخواهید دید ولی همان طور که گفتم بهتر است مقدار مناسبی باتوجه به رم سیستمتان در نظر بگیرید .

+ نوشته شده در  ساعت 15:33  توسط atus  | 

پیغام خطای Generic Host Process for Win32 Services و چگونگی رفع آن

پیغام خطای Generic Host Process for Win32 Services و چگونگی رفع آن 


کاربرانی که از ویندوز ایکس پی سرویس پک ۲ استفاده می کنند حتما با خطای  ویندوز XP با نام Generic Host Process for Win32 Services آشنا هستند .

خطای Generic Host Process for Win32 Services و چگونگی رفع آن

این مشکل از یک باگ توی ویندوز xp سرویس پک ۲ ناشی می شود. از جمله اختلالاتی که این پیغام ایجاد میکند یکی نمایش ندادن اسامی فایلهای ضمیمه شده به نامه های الکترونیکی است.
البته ضمیمه هایی که نامشان بر اساس سیستم DBCS می باشد (Duble bytes character set) و یا نام فایل بیشتر از ۴۲ کاراکتر باشد و زمانی پیغام ظاهر میشود و این اختلالت رخ میدهد که نامه الکترونیکی فرمت Rich text باشد.

» پس از نمایش این پنجره‌ی خطا و پس از گذشت چند ثانیه دریافت و ارسال اطلاعات از اینترنت قطع شده و برای لحظه کوتاهی نیز theme ویندوزتان به حالت کلاسیک تغییر یافته و مجددا به حالت قبل باز می گردد .

» در چنین مواقعی برای برقراری دوباره ارتباط اینترنتی ADSL تان راهی جز راه اندازی مجدد سیستم (Restart) ندارید .

این پیغام مشکلی است که بیشتر کاربران ویندوز XP با آن دست به گریبان هستند.

اما راه حل چیست ؟

ما برای این کار ۲ راه را به شما معرفی می کنیم:

راه حل اول:
برای حل این مشکل مراحل فوق را دنبال و اجرا کنید :

- ابتدا وصله امنیتی مایکروسافت را از این آدرس با حجم تقریبی ۲ مگابایت دریافت کنید و آن را نصب کنید .

- نرم افزار  رایگان و کوچک ۵۰ کیلوبایتی Windows Worms Door Cleaner را  از اینجا دریافت کنید .

- سپس نرم افزار را اجرا کرده و در جایی که دایره های قرمز رنگ می بینید بر روی دکمه های مربوط کلیک کنید و با کلیک بر روی دکمه yes پیغام نمایش داده شده را تایید کنید .

 

- در پایان از شما خواسته می شود تا رایانه خود را Restart کنید .

کار تمام است … دیگر با خطای فوق مواجه نخواهید شد .

از ارتباط اینترنتی‌تان لذت ببرید

دریافت فایلهای مربوط (وصله امنیتی به همراه نرم افزار Windows Worms Door Cleaner ) با حجم ۲ مگابایت (سرور Rapidshare)

 

راه حل دوم:

وصله های امنیتی که توسط مایکروسافت برای رفع این مسئله منتشر کرده است در زیر لیست شده است بنا بر ویندوزتان آنها را دانلود کنید و نصب نمایید

Windows Server 2003, 32-bit versions

Windows Server 2003, Itanium-based Editions

Windows XP, 32-bit versions

Windows XP, 64-bit version (Itanium)0

Windows 2000

 

البته اگر با این پیغام در زمان استارت ویندوز برخورد کردید و بخواهید درون my computer جستجو انجام دهید و احساس کردید سیستم بسیار کند شده است تا حدی که چندین دقیقه برای شروع عملیات مورد نظرتان وقت میگیرد مشکل می تواند مربوط به درایور پرینتر hp باشد (اگر استفاده میکنید)

این اتفاق معمولا زمانی رخ می دهد که شما پرینتر HP تان را با درایور قدیمی اش نصب کرده باشید .

راه کار :
۱ . به سایت HP مراجعه کنید .
۲ . درایور و برنامه های جدید را دریافت نمایید .

ادامه …
۳ . رایانه و چاپگر را خاموش نمایید .
۴ . کابل چاپگر را از رایانه جدا کنید .
۵ . رایانه را روشن نمایید .
۶ . درایور و برنامه های سازگار با چاپگر را نصب کنید و مجددا کابل آن را به رایانه متصل نمایید .
مهم : از آن جایی که این مشکل می تواند دلایلی دیگری داشته باشد ، توصیه می کنم قبل از انجام مراحل فوق ، ابتدا فایل زیر را دانلود و نصب کنید ؛ شاید مشکل بر طرف شد .

لینک فایل مذکور

اگر مشکل بر طرف نشد ، مراحل زیر را دنبال کنید :

۱ . در کادر محاوره ای Run عبارت net stop wuauserv را تایپ کنید و از روی کیبرد کلید Enter را فشار دهید .
۲ . پوشه های زیر را Delete کنید .

X:\WuTemp
X:\Windows\System32\Catroot2

3 . وارد پوشه ی X:\Windows شوید و فولدر SoftwareDistribution را به SoftwareDistributionOLD تغییر نام دهید .

۴ . وارد پوشه ی X:\Windows\system32 و فایل های …

Wuweb.dll را به Wuweb.dll.old
Wuapi.dll را به Wuapi.dll.old
Wuauclt.exe را به Wuauclt.exe.old
Wuaucpl.cpl را به Wuaucpl.cpl.old
Wuaueng1.dll را به Wuaueng1.dll.old
Wuaueng.dll را به Wuaueng.dll.old
Wuauserv.dll را به Wuauserv.dll.old
Wucltui.dll را به Wucltui.dll.old
Wups2.dll را به Wups2.dll.old

Wups.dll را به Wups.dll.old تغییر نام دهید .

نکته :
X نام درایوی است که ویندوز در آن نصب شده است

+ نوشته شده در  ساعت 15:32  توسط atus  | 

نصب همزمان درایورها و برنامه‌ها در هنگام نصب ویندوز

نصب همزمان درایورها و برنامه‌ها در هنگام نصب ویندوز

یکی از کارهایی که کلیه کاربران هر از گاهی خواسته یا ناخواسته به سراغ آن میروند ، نصب نسخه های مختلف ویندوز است. به دید بسیاری از افراد نصب ویندوز یک پروسه خشک و تکراری است و در هنگام نصب آن تنها میتوان صبر کرد تا کار به اتمام برسد. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید در هنگام نصب ویندوز و عبور از مرحله اولیه ، شما میتوانید در حین نصب به گشت و گذار در محیط CMD هم بپردازید! این کار وقتی بسیار به کمک شما میاید که به فرض هنگام نصب از شما درخواست شماره سریال شود و شماره سریال داخل فایل متنی داخل خود CD نصب ویندوز باشد ، با این ترفند میتوانید همان موقع فایل متنی خود را باز کرده و سریال را بخوانید. همچنین شما قادر خواهید بود فایل های exe را نیز اجرا کنید ، بدین معنی که به هنگام نصب ویندوز شما میتوانید نرم افزارهای جانبی را نیز به شکل همزمان بر روی سیستم خود نصب کنید.

بدین منظور:
پس از عبور از مراحل اولیه و انتخاب درایو ها و رستارت سیستم ، شما میتوانید با فشردن دو کلید Shift و F10 به شکل همزمان وارد محیط CMD شوید.
حال عبارت taskmgr را وارد کرده و Enter بزنید.
پنجره ای مشابه با Task Manager موجود در ویندوز باز خواهد شد.
سپس از منوی File گزینه New Task Run را انتخاب کنید.
اکنون  بر روی Browse کلیک کنید.
حال اگر قصد نصب درایورها را داشته باشید بایستی CD درایور مربوطه را در CD-Rom قرار دهید.
در قسمت Look in درایوی که CD راه‌انداز در آن است را انتخاب نمایید و به داخل پوشه نصب رفته و فایل Setup مربوطه را انتخاب کرده و بر روی Open کلیک کنید.
در ادامه مرحله نصب درایور را طی کنید.

همچنین برای نصب برنامه‌ها، به محلی که فایل نصب برنامه بر روی هارددیسک یا CD موجود است رفته و به ترتیب بالا برنامه را نصب کنید.

شما حتی می‌توانید به قسمت‌های مختلف کنترل پنل ویندوز نیز دسترسی پیدا کنید!
برای اینکار پس از فشردن Browse، به پوشه C:\Windows\System32 بروید (فرض بر اینکه ویندوز در درایو c نصب شده است).
در قسمت File Name دستور زیر را بنویسید و Enter بزنید:
cpl.*

حال فایل‌های پیدا شده را باز نمایید که همان قسمت‌های مختلف کنترل پنل ویندوز هستند.
به عنوان مثال desk.cpl همان Display Properties است.

+ نوشته شده در  ساعت 15:30  توسط atus  | 

حذف پیغام آزاردهنده Windows Genuine Advantage Notifications ویندوز

همان طور که مطلعید ، مایکروسافت بعد از سرویس پک دوم ویندوز ایکس پی ، ابزاری را با با نام Windows Genuine Advantage Notifications (ابزار اطلاع رسانی مزیتهای ویندوز اصل)به ویندوز XP افزود .

وظیفه اصلی این ابزار تشخیص نسخه کپی غیر مجاز ویندوز و اعلام آن به کاربر است که این کار با ظاهر شدن یک پیام انجام میگیرد.

هنگامی که یک کاربر ویندوز تقلبی وارد سیستم میشود پیامی با این مضمون ” به نظر میرسد که شما قربانی دزدی نرم افزار شده اید. مایکروسافت کپی ویندوز موجود در کامپیوتر شما را اصل نمیداند.” دریافت می کند.

در ابتدای این پیام چنین گفته شده است که “این اخطار تا زمانی که در کامپیوتر شما از ویندوز اصل استفاده شود، همچنان نمایش داده خواهد شد.” پیام مشابهی هم در فواصل مختلف به صورت پاپ - آپ از قسمت Tray درWindows taskbar بیرون می آید.

اگر کاربری بخواهد این اخطار را نادیده بگیرد- در اولین اخطار، دگمه ای با این شرح : “مشکل مرا بعدآ حل کن” در نظر گرفته شده است که موجب بسته شدن پنجره اخطار میشود - ویندوز یک بنر دائمی در قسمت پایین صفحه باز میکند که همان اخطار قبلی در آن نوشته شده است.

تمام این پیامها به وب سایتی منتهی میشوند که مایکروسافت در آن مزایای ویندوز اصل را اعلام میکند و به شرح مجدد پیشنهاداتی میپردازد که مدتی قبل درباره نسخه های رایگان یا با تخفیف ویندوز XP معمولی و حرفه ای ارایه داده بود.

اگر شما هم یک رایانه متصل به اینترنت داشته باشید و از قضا اقدام به آپدیت کردن ویندوز ایکس پی خود نموده باشید ( و یا در صورت روشن بودن اتوماتیک آپدیت ویندوز که به صورت اتوماتیک فایلهای آپدیت را از اینترنت دریافت می کند) حتما با پیغام های آزاردهنده این ابزار برخورد داشته اید . (با توجه به ویندوزهای غیراصل که از آنها استفاده می کنیم)

wga-validation-1

wga-validation-2

دوستانی رو میشناسم که برای همین مشکل مجبور به نصب دوباره ویندوز شده اند !

اما تاکنون برای این مشکل دنبال راه چاره بوده اید ؟

 

جالب اینجاست که اگر جستجوی کوچکی در اینترنت انجام دهید مشاهده خواهید کرد که هزاران نفر همانند شما با این مشکل دسته و پنجه نرم می کنند و در جستجوی راه حلی برای حذف این پیغام های آزاردهنده هستند .

اتفاقا راه حل های متفاوت و گوناگونی هم برای حل این مشکل وجود دارد .

به طور مثال اینجا را ببینید .

راه حلی که در این صفحه پیشنهاد شده ، شامل ۲۰ مرحله متفاوت و گوناگون است که شامل دستکاری در DLL های ویندوز و شاخه system32 ویندوز است و علاوه بر مراحل طولانی و طاقت فرسا و دلهره آور در انجام کار ، این خطر نیز وجود دارد که به دلیل یک اشتباه در شاخه system32 ویندوز و DLL های آن ، ویندوز خود را از دست بدهید .

» اینبار قصد معرفی یک نرم افزار کوچک و رایگان ۸ کیلوبایتی! را داریم که تنها با اجرای آن و یکبار Restart ویندوز تمامی مشکلات و پیغام های آزاردهنده را حذف خواهد کرد ! و نیازی به انجام هیچ کار دیگری ندارید …

به همین راحتی … به همین خوشمزگی

» دریافت نرم افزار Remove WGA 1.2

» لینک کمکی

حجم : تنها ۸ کیلوبایت!

+ نوشته شده در  ساعت 15:28  توسط atus  | 

اطلاعات هارد ديسك را پاك كنيد

اطلاعات هارد ديسك را پاك كنيد


براي پاك كردن اطلاعات هارد ديسك راه هاي مختلف وجود دارد. اما روشي كه انتخاب مي كنيد به دليل پاك كردن اطلاعات يا خالي كردن هارد ديسك بستگي دارد، براي مثال اگر تصميم به نصب مجدد ويندوز داريد، به تدبير ويژه اي براي پاك كردن اطلاعات نياز نداريد. پاك كردن اطلاعات براي نصب مجدد ويندوز در نسخه هاي جديد ويندوز با قرار دادن CD بوت ويندوز به سادگي مي توانيد در مراحل اوليه نصب پارتيشن مورد نظر را پاك كرده يا حتي پارتيشن جديدي ايجاد كنيد. با اين كار ويندوز جديد شما بدون اشكال نصب مي شود. پاك كردن اطلاعات هارد ديسك براي فروش اگر قصد فروش كامپيوتر يا هارد ديسك خود را داريد بايد از ابزار مناسب براي پاك كردن اطلاعات خود استفاده كنيد تا احيانا مورد سوء استفاده افراد واقع نشود. براي اين منظور نرم افزارهايي وجود دارند كه براي پاك كردن هر سكتور از هارد ديسك شما نزديك به ۱ ثانيه زمان صرف مي كنند اين بدان معناست كه براي پاك كردن مطمئن اطلاعات چند بار اين عمل را تكرار مي كنند. شايد بپرسيد با فرمت كردن هارد همه اطلاعات از بين مي رود پس چه احتياجي به پاك كردن اطلاعات با چنين نرم افزارهايي وجود دارد! ولي مشكل اينجاست كه هنوز روشهايي براي بدست آوردن اطلاعات يك هارد ديسك فرمت شده وجود دارد. البته چنين ابزارها و نرم افزارهايي از روشها و الگوريتم هاي سنگين و پيچيده اي استفاده مي كنند ولي اين عمل امكان پذير است. براي جلوگيري از چنين وضعيتي استفاده از برنامه هايي مانند Dariks Boot and Nuke) (DBaN ) توصيه مي شود. تا اطلاعات شما بعد از پاك شدن غير قابل دسترسي باشد. دور انداختن يك هارد ديسك معيوب اگر هارد ديسك كامپيوتر شما خراب شده است قبل از اينكه آنرا دور بيندازيد بهتر است آنرا نابود سازيد. ابزارهاي حرفه اي براي بازيابي اطلاعات يك هارد ديسك معيوب وجود دارد. پس بايد هارد ديسك را با هر وسيله اي كه لازم است، نابود سازيد. مي توانيد قاب يا پوسته هارد ديسك را باز كنيد و ديسك هاي آنرا خارج كنيد حال مي توانيد با اين ديسك ها هر كار بكنيد مثلا با چكش آنها را خورد كنيد. البته دستكش و عينك ايمني را فراموش نكنيد. البته راه هاي مختلف ديگري هم براي پاك كردن اطلاعات وجود دارد كه بستگي به علت آن دارد.

+ نوشته شده در  ساعت 15:7  توسط atus  |